خرید جی پی اس رهیاب سخنگو ماشین
خرید جی پی اس رهیاب سخنگو ماشین
اکتبر 29, 2017
انواع جی پی اس gps ردیاب مسیریاب
انواع جی پی اس gps ردیاب مسیریاب
نوامبر 5, 2017
نمایش همه
آب بندی صحیح موتور ماشین

آب بندی صحیح موتور ماشین

آب بندی صحیح موتور ماشین

آب بندی صحیح موتور ماشین چیست ؟ چگونگی آب بندی صحیح موتور ماشین را در ادامه توضیح خواهیم داد . با آب بندی صحیح موتور ماشین ، طول عمر خودرو افزایش میابد . پس لازم است که بر روی خودرو های صفر حتما آب بندی صحیح موتور ماشین انجام گیرد .

آب بندی موتور

بعضی افراد تصور می‌کنند که موتور خودروهای جدید به واسطه افزایش دقت در ساخت موتور، نیازی به آب‌بندی ندارد. هرچند که بسیاری از آداب آب‌بندی خودروهای قدیمی، نظیر تنظیم کاربراتور و سیستم جرقه، فیلرگیری و… در خودروهای امروزی دیگر انجام نمی‌شود . اما حقیقت این است که هنوز هم هزار کیلومتر اول، دورانی حیاتی برای موتور خودرو بوده و آب‌بندی صحیح موتور، موجب افزایش دوام آن در درازمدت می‌شود. آب‌بندی صحیح می‌تواند باعث حفظ سلامت موتور خودروی شما و صرفه‌جویی در هزینه‌ها شود . و در نهایت تجربه بهتری را از خرید یک خودروی صفر کیلومتر برای شما رقم بزند.

روغن ترمز,روغن هیدرولیک,روغن گیربکس

روغن ترمز,روغن هیدرولیک,روغن گیربکس

پیشنهاد برای آب بندی صحیح موتور ماشین

توصیه‌های مطرح‌شده در این متن برای مالکان تمام خودروها با هر سطح کیفی خودرو هستند. بسته به نوع خودروی شما، ممکن است تمام یا بخشی از این نکات توسط بخش خدمات پس از فروش شرکت فروشنده انجام شود. همچنین در بسیاری از خودروهای باکیفیت امروزی احتمال بروز عیب و ایراد یا نشتی در کارکردهای زیر ۲۰ هزار کیلومتر بسیار پایین است.

قبل از روشن‌کردن موتور همه چیز را بررسی کنید

قبل از روشن‌کردن موتور اطمینان حاصل کنید که تمام متعلقات موتور سر جایشان قرار گرفته‌اند. هرچند که خودروهای امروزی چندین مرحله کنترل کیفی را پشت سر گذاشته‌اند، اما پیش از استارت‌زدن خودرو پیشنهاد می‌کنیم که حتماً کاپوت را بالا بزنید و نگاهی بیاندازید. شاید یک سیم یا یک پیچ شل به نظرتان بیاید. به ویژه سلامت وایرها (سیم‌های قطور که به قسمت بالای موتور کشیده شده‌اند و برق جرقه را تأمین‌ می‌کنند) و کابل‌های سرباتری را بررسی کنید.

خرید خودروی دست دوم

خرید خودروی دست دوم

مایعات خودرو را چک کنید

در دفترچه راهنمای خودرو می‌توانید به خوبی شیوه چک کردن مایعات خودرو را بیاموزید. روغن موتور و مایع خنک‌کننده (آب رادیاتور) را چک کنید و در صورتی که سطح روغن موتور کمتر از مقدار مجاز است، بهتر است پیش از روشن‌کردن خودرو، به با کمک یک مکانیک سیار، روغن موتور را کاملا تخلیه کرده و از نو پر کنید. چرا که ترکیب چند نوع روغن موتور ممکن است باعث رسوب‌گرفتن موتور شود.

برای آب رادیاتور حتما از مایع مخصوص استفاده کنید و آب لوله‌کشی را در رادیاتور نریزید. (بعضی از موتورهای جدید نیازمند نسبت بسیار بالای ضدیخ در آب رادیاتور هستند. در این زمینه به دفترچه مراجعه کنید.) پس از نگاهی به مایع هیدرولیک و ترمز، اگر چراغ هشدار بنزین روشن نیست، می‌توانید خودرو را روشن کنید.

حتما تا پیش از طی‌شدن ۱۰۰۰ کیلومتر روغن موتور را در نمایندگی‌های مجاز تعویض کنید و اطمینان حاصل کنید که از روغن توصیه‌شده توسط سازنده و فیلترهای مرغوب استفاده شود. استفاده از روغن و فیلتر غیرمرغوب عمر موتور را به شدت کاهش می‌دهد.

دقت کنید که در ۱۰۰۰ کیلومتر اول ممکن است شاهد کم‌شدن آب رادیاتور باشید. به طور کلی نشتی مایعات در خودروهای صفر کیلومتر چندان دور از ذهن نیست. به همین دلیل مرتب از مایعات خودرو بازدید کنید.

در صورتی که پس از استارت زدن، با گذشت چند دقیقه از کارکردن موتور هنوز چراغ هشداری در صفحه پشت آمپر روشن بود، به خصوص چراغ چک موتور، در اسرع وقت به نزدیکترین نمایندگی مجاز مراجعه کنید.

ترفند خنک نگه داشتن کولر خودرو

ترفند خنک نگه داشتن کولر خودرو

برای آب‌بندی موتور از روغن معدنی (مینرال) معمولی استفاده کنید

اگر قصد دارید خودتان روغن موتورتان را انتخاب کنید، و گزینه روغن سنتتیک را در ذهن دارید، بهتر است برای آب‌بندی موتور نو تا پیش از ۶۵۰۰ کیلومتر اول از روغن معدنی معمولی استفاده کنید. در غیر این صورت احتمال دارد رینگ پیستون‌ها به خوبی دیواره سیلندر را آب‌بندی نکنند و موتور دچار افت کمپرس شود. در این زمینه توصیه می‌شود به دفترچه خودرویتان مراجعه کنید.

 

روغن موتور را در فواصل زمانی کوتاه تعویض کنید

در موتورهای نو که در حال آب‌بندی هستند، باید روغن و فیلتر را زودتر عوض کنید. پیشنهادهای متفاوتی برای زمان‌بندی تعویض‌های روغن و فیلتر توسط شرکت‌ها و افراد مختلف داده شده است. شما بسته به توصیه کارخانه سازنده و صلاحدید خودتان می‌توانید یک برنامه دقیق و مناسب برای تعویض روغن و فیلتر انتخاب کنید.

برای مثال در یک برنامه‌ریزی کمی سخت‌گیرانه، می‌توانید روغن را به ترتیب پس از ۸۰ کیلومتر، ۵۰۰ کیلومتر و ۲۰۰۰ کیلومتر تعویض کنید. دلیل این امر، این است که خصوصا طی ۵۰ کیلومتر اول، شدت براده‌برداری قطعات موتور روی یکدیگر بسیار بالاست و حتا ممکن است براده‌های فلز را در اولین تعویض روغن با چشم مشاهده کنید. این امر طبیعی است، اما در صورت ادامه یافتن آن تا تعویض روغن سوم، احتمالا یک مشکل جدی در موتور وجود دارد.

مشکل استارت نخوردن ماشین

مشکل استارت نخوردن ماشین

در آب‌بندی اولیه با سرعت و دور موتور متغیر رانندگی کنید

در ۳۲۰ کیلومتر اول به نحوی با خودرو رانندگی کنید که دور موتور و میزان فشار وارد بر موتور متغیر باشد. به طور دائمی فشار بالایی بر ماشین نیاورید و با دور پایین رانندگی کنید. همچنین سعی کنید تا حد امکان خودرو خالی باشد. گهگاهی در حالی‌که خودرو درحال حرکت است، با فشار بر پدال گاز، دور موتور را از دور ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰ بالا ببرید تا قطعاتی مانند رینگ پیستون آب‌بندی شوند، ولی بعد از این کار موتور باید کمی با دور پایین استراحت کند.

این نکات به طور کلی می‌توانند به شما کمک کنند

اگر خودروی شما دنده‌ای است: پس از طی ۱۰۰ کیلومتر، درحالی‌که خودرو در یکی از دنده‌ها درگیر است پدال گاز را تا نصف فشار دهید و دور موتور را به ۴۰۰۰ دور در دقیقه برسانید و بدون اینکه دنده را خلاص کنید پدال گاز را رها کرده و اجازه دهید خودرو آزادانه حرکت کند تا سرعت آن به ۳۰ کیلومتر در ساعت کاهش یابد. این کار را ۵ تا ۶ بار انجام دهید.

چند بار پدال گاز را تا انتها فشار دهید و دور موتور را به ۴۵۰۰ دور در دقیقه برسانید و مانند حالت قبل اجازه دهید سرعت خودرو با قل‌خوردن تا ۳۰ کیلومتر در ساعت کاهش یابد.

تا ۸۰۰ کیلومتر بعدی به صورت عادی رانندگی کنید، دور موتور را زیر ۴۵۰۰ دور در دقیقه نگه دارید و مدت زمان کارکردن موتور در دور آرام یا آیدل را به حداقل برسانید. به عبارت دیگر اجازه ندهید خودرو درجا کند. به همین دلیل بهتر است در ۸۰۰ کیلومتر اول از رانندگی در ترافیک سنگین پرهیز کنید.

 

جی پی اس سخنگو

جی پی اس سخنگو

امنیت خودرو

همانگونه که آب بندی خودرو لازم است ، رعایت نکات دیگر هم برای خودرو لازم است . داشتن لاستیک خوب ، چک کردن به موقع تسمه تایم ، و داشتن تجهیزات ایمنی دیگر ضروری میباشد . یک راننده باید بداند که مسئول جان خود و سرنشان خودروهای اطراف نیز هست . یعنی هر گونه نقص فنی در خودرو راننده ، میتواند باعث آسیب به دیگران نیز شود . پس با پیشگیری به موقع میتوان جلوی خسارتهای احتمالی را گرفت .

ردیاب خودرو

داشتن ردیاب خودرو ، چند سالی است که در دنیا مورد استفاده قرار میگیرد . حوادثی از قبیل سرقت خودرو ، قتل و زورگیری به خاطر سرقت خودرو روزانه وجود دارد . برای داشتن نشاط و آرامش و امنیت لازم است که از محصولات ردیاب دلتا دیدن کنید .

ردیاب خودرو

ردیاب خودرو

مسیریاب خودرو

برای رانندگی لذت بخش ، استفاده از جی پی اس مسیریاب و رهیاب سخنگو گزینه بسیار خوبی است . این وسیله باعث کاهش مصرف سوخت ، پیدا کردن مسیر از طریق ماهواره و لذت در رانندگی خواهد شد . برای دیدن توضیحات در مورد gps مسیریاب سخنگو برای ماشین اینجا کلیک کنید .

 

خرید جی پی اس رهیاب سخنگو ماشین

خرید جی پی اس رهیاب سخنگو ماشین

 

آپشن جدید خودرو لوکس

ردیاب دزدگیر خودرو چیست ؟

تفاوت ترمز دیسکی با ترمز کاسه ای چیست ؟

ترفند خنک نگه داشتن کولر